Rozliczenia pacjentów w przychodni mogą i powinny być proste

Zadowolenie każdego pacjenta przychodni nie pozostaje bez wpływu na jej wizerunek – to pewne.
Przychodnia zyskuje w oczach pacjentów, gdy poszczególne etapy wizyty przebiegają sprawnie i bezproblemowo. Jednym z newralgicznych etapów wizyty pacjenta w placówce medycznej jest bez wątpienia etap rozliczania. Jeśli trwa on zbyt długo, przychodnia nie pozostawi po sobie dobrego wrażenia na pacjencie.

Z tego artykułu dowiesz się:

– jakie niezbędne i jednocześnie kosztowne narzędzia musi wdrożyć przychodnia, jeśli nie posiada systemu umożliwiającego szybkie rozliczanie wizyt pacjentów

– jak nieodpowiedni model rozliczania wizyt może wpływać na wizerunek Twojej przychodni w oczach pacjentów

– w jaki sposób odpowiednie oprogramowanie dla przychodni usprawnia rozliczanie pacjentów

– jakie korzyści dla Twojej przychodni przyniesie zamiana wielu narzędzi na jeden program, łączący wszystkie niezbędne funkcjonalności

Przekonasz się, że rozliczanie wizyt pacjentów może być szybkie i nie musi przysparzać problemów.

Problematyczne rozliczanie pacjentów w przychodni przy pomocy różnych narzędzi

Większość przychodni przy rozliczaniu wizyt pacjentów korzysta z wielu urządzeń. W najlepszym wypadku wszystkie są ze sobą zintegrowane, ale wciąż jest to rozwiązanie kosztowne dla placówki. Co więcej, wielokanałowa obsługa rozliczeń zabiera czas i niesie ze sobą ryzyko wystąpienia awarii, gdyż wymaga do swojego funkcjonowania sporej siatki połączeń.

Przyjrzyjmy się urządzeniom i oprogramowaniu, jakie przychodnia musi posiadać, aby rozliczać wizyty pacjentów.

Świadczenie przez placówkę medyczną płatnych usług wymusza na niej obowiązek posiadania kasy fiskalnej, dzięki której pacjent otrzyma paragon. W dobie popularności kart płatniczych niezbędny przy rozliczaniu wizyty pacjenta jest również terminal płatniczy. Najlepiej taki, który jest połączony z kasą fiskalną. Wielu pacjentów oczekuje, że za wizytę w przychodni będą mogli zapłacić bezgotówkowo. Konkurencja również wymusza na Twojej przychodni konieczność umożliwienia pacjentom płatności kartą.

W modelu rozliczeń pacjentów zbudowanym z wielu podzespołów, kasa fiskalna i terminal płatniczy to nie wszystko. Przychodnia potrzebuje również oprogramowania do wystawiania faktur.
Takie oprogramowanie należy zintegrować z drukarką fiskalną, aby generować faktury dla konkretnego paragonu. Program do wystawiania faktur to kolejny koszt dla przychodni. I kolejne narzędzie, jedno z wielu używanych w placówce, które wymaga wpisywania tych samych danych o pacjencie. Wśród takich narzędzi znajduje się również nierozbudowana aplikacja medyczna z kalendarzem wizyt, w którym zaznaczane są odbyte i opłacone wizyty.
Zazwyczaj taka aplikacja nie jest zintegrowana z kasą fiskalną i terminalem płatniczym, przez co personel musi przeskakiwać między różnymi narzędziami. A to niepotrzebnie wydłuża obsługę rozliczeń.

Zauważyłeś, w jak wielu miejscach potrzeba wpisywać te same informacje? Czy Twoim zdaniem personel przychodni powinien poświęcać swój cenny czas na przepisywanie kwoty należnej za wizytę lub danych pacjenta z jednego miejsca w drugie ? Czy nie mógłby tego czasu poświęcić na inne ważne sprawy przychodni? Jakie jest ryzyko błędu podczas wpisywania kwoty w urządzeniu fiskalnym, a następnie terminalu płatniczym? Kto płaci za pomyłki? A jak to wszystko odbiera pacjent, który z reguły również się spieszy?

Warto, abyś odpowiedział sobie na tych kilka pytań i zdał sobie sprawę z wad korzystania z wielu narzędzi podczas rozliczania pacjentów.

Poznaj Aurero – jeden program umożliwiający szybkie rozliczenie wizyty

Przychodnia traci na wizerunku, jeśli nie dba o sprawny model rozliczeń pacjentów

Gdy personelowi brakuje czasu na wypełnienie wszystkich swoich obowiązków, najczęściej wybiera te najważniejsze, a resztę odkłada na później. Zdarza się, że takim odkładanym na później zadaniem jest wystawienie faktury dla pacjenta.

Jeśli myślisz, że dla pacjenta nie ma to większego znaczenia, czy fakturę otrzyma od ręki, to jesteś w błędzie. Pacjent oceni jakość obsługi w przychodni negatywnie za każdym razem, gdy jej sposób funkcjonowania będzie wymuszał na nim dodatkowe działania. W tym wypadku takim dodatkowym działaniem jest konieczność kolejnej, nieprzewidzianej przez niego wizyty w placówce.

Zobacz, jak za pomocą tylko jednego kliknięcia szybko wystawisz fakturę w Aurero.

Wpisywanie kwoty należnej za wizytę w kilku miejscach (kasa fiskalna i terminal) stwarza ryzyko pomyłek. Zwłaszcza, gdy personel robi to w pośpiechu. Dobrze, jeśli pomyłka zostanie  zauważona i naprawiona od razu. Trudniejszą sytuacją jest taka, kiedy pacjent wykrywa błąd w rozliczeniu już po powrocie do domu i dzwoni lub wraca do przychodni zdenerwowany. Może poczuć się oszukany, a to już mocno podkopuje jego zaufanie do placówki.

Sprawne rozliczanie pacjentów w przychodni nie pozostaje również bez wpływu na długość kolejki w rejestracji. Długie oczekiwanie w kolejce nie jest dobrze odbierane przez pacjentów. Warto więc w zarządzaniu przychodnią wybierać takie rozwiązania, które tę rejestrację odciążą. Takie, które zminimalizują ilość czynności, jakie musi wykonać pracownik. Wpłynie to znacząco na komfort pracy personelu i zaowocuje większym odsetkiem pacjentów zadowolonych z wizyty w placówce.

Testuj Aurero za darmo przez 14 dni!

Aurero rozlicza pacjentów szybko i sprawnie

Po co tracić cenny czas na obsługę wielu systemów? Po co wpisywać te same informacje w kilku miejscach, skoro można wpisać raz i za pomocą tylko jednego kliknięcia wydrukować paragon, połączyć się z terminalem płatniczym, czy wydrukować fakturę.

Można obsługiwać pacjentów w przychodni szybciej, a przy tym wyeliminować ryzyko pomyłek oraz poprawić komfort pracy personelu, wdrażając nowy model rozliczania wizyt.

Taki prosty model rozliczeń pacjentów oferuje przychodni Aurero. W systemie dla przychodni rozliczanie pacjentów jest banalnie proste. Wszystkie potrzebne dane potwierdzane są w karcie pacjenta na samym początku – kiedy pacjent zgłasza się na wizytę. Nie ma potrzeby ponownego ich wpisywania na żadnym etapie wizyty. Dzięki temu kolejne etapy przebiegają sprawnie.

Po zakończonej wizycie wystarczy tylko wybrać w programie rodzaj cennika i sposób płatności. Jedno kliknięcie – Rozlicz – sprawia, że na terminalu pojawia się należna kwota, a po dokonaniu transakcji automatycznie drukuje się paragon. Nic prostszego. Jeżeli pacjent potrzebuje fakturę, można ją w programie Aurero wydrukować za pomocą jednego kliknięcia.

Przekonaj się sam, w jak prosty sposób możesz rozliczać pacjentów w Twojej przychodni. Sprawdź Aurero!

Nowoczesne rozwiązania są nieocenione w zarządzaniu placówką medyczną. Gdy personel przychodni korzysta w swojej pracy ze zbyt wielu narzędzi, nie jest niestety możliwe sprawne obsłużenie pacjentów na każdym etapie ich wizyty. Dlatego warto postawić na jeden system, w którym zintegrowane są wszystkie elementy niezbędne do rozliczenia wizyty, a samo rozliczenie jest szybkie i proste. Doceni to nie tylko personel przychodni, ale przede wszystkim pacjenci.

W Aurero zależy nam na tym, aby odpowiadając na potrzeby personelu przychodni, tworzyć rozwiązania wygodne również dla pacjentów.


Zamów demo


Umów prezentację


Zobacz cennik