Powiadomienia o E-recepcie w Aurero dostępne dla każdego pacjenta

Obowiązek wystawiania recept w postaci elektronicznej już coraz bliżej. Już na tym etapie wdrażania większość recept jest wystawiana jako recepty elektroniczne. Okazuje się, że e-recepty wystawia się znacznie sprawniej i łatwiej niż recepty tradycyjne. Nie jest to zaskoczeniem – mniej formalności, podpowiedzi w programie, z którego korzysta lekarz zarówno odnośnie leków jak i uprawnień. A do tego liczne integracje, automatyczne procesy i kontrola błędów – to wszystko znacznie skraca czas wystawienia recepty.

Pacjenci również odnoszą korzyści – wyeliminowano problem nieczytelnych recept, a pacjent nie otrzymuje papierowej recepty, którą łatwo zgubić lub zniszczyć. Realizacja recept stała się dla pacjentów łatwiejsza niż kiedykolwiek. Wystarczy kod recepty i pesel, przy czym kod recepty pacjent może otrzymać w wiadomości sms. Aby pacjent mógł otrzymać taką wiadomość z kodem, niezbędne jest posiadanie przez niego Indywidualnego Konta Pacjenta. Po zalogowaniu do IKP pacjent wyraża zgodę na otrzymywanie takich informacji. Niestety, wielu pacjentów niechętnie podchodzi do rejestracji IKP i sprawdzania kodów e-recepty przy pomocy tych kont.

Konieczność założenia Indywidualnego Konta Pacjenta okazuje się stanowić największą barierę wśród pacjentów, jeśli chodzi o korzystanie z elektronicznej recepty. W systemie dla przychodni i gabinetów Aurero brak IKP nie stanowi żadnego problemu. Powiadomienie o wystawieniu e-recepty wraz z kodem niezbędnym do jej realizacji w aptece lekarz wysyła pacjentowi na jego telefon – bezpośrednio z Aurero. Jest to niezwykle wygodne i doceniane wśród naszych klientów rozwiązanie. Dzięki niemu nawet pacjenci, którzy nie mają możliwości samodzielnego założenia IKP lub nie chcą tego robić, mogą otrzymać kod recepty za pomocą wiadomości SMS.

Film poniżej najlepiej obrazuje prostotę i szybkość wysyłania powiadomień do pacjenta o wystawionej recepcie w Aurero.


Zamów demo


Umów prezentację


Zobacz cennik