Nowoczesna ePrzychodnia. 5 korzyści dla pacjentów i nie tylko

Branża medyczna nigdy nie była liderem jeśli chodzi o nowe technologie. W zasadzie jeszcze teraz w Polsce możemy znaleźć gabinety lekarskie, które zapisują pacjentów w zeszycie.

Obawa przed nowościami, jest czymś normalnym. Każda chęć wdrożenia pewnej zmiany, z góry traktowana jest jako niepotrzebna. A przecież nowe technologie mają usprawniać pracę, skracać czas potrzebny na wykonanie konkretnego działania oraz pomagać więcej zarabiać lub mniej płacić za usługi czy produkty.

Wchodząc do restauracji McDonald’s mamy wrażenie, że wszystko działa jak należy. Wszystko działa szybko. Kanapkę możemy zamówić i odebrać dosłownie w minutę. Ba, nie musimy wysiadać z samochodu, żeby dokonać zamówienia. Jedzenie możemy zamówić z dowozem i zrobić to online. Za zakupy w dyskoncie spożywczym zapłacimy telefonem, a aplikacja podliczy za nas ile zapłacimy za jeszcze nie zrobione zakupy. Przykładów tego typu możemy mnożyć. Ciężko jednak stwierdzić, że wchodząc do przychodni lekarskiej, napotykamy w którymkolwiek momencie na najmniejsze objawy nowych technologii.

Są jednak miejsca i mówimy tu właśnie o przychodniach lekarskich, które po mału lub z wielkim impetem wdrażają nowe technologie. Dlaczego? Nowe technologie pomagają w szybszym obsłużeniu pacjentów, a więc i w zwielokrotnieniu zarobków. Pozwalają lepiej optymalizować czas pracy lekarzy i rejestratorek. Dlaczego więc większość doszukuje się na siłę negatywów? Cóż, można zwalać winę na to, że większość pacjentów czy lekarz to nie osoby młode, a więc i zamknięte na nowe rzeczy. To wszystko pozostaje w sferze domysłów. My posiadamy jednak twarde dane, dzięki którym postaramy się przekonać Was – lekarzy i pacjentów – że prawdziwa ePrzychodnia, to prawdziwy skarb dla każdej ze stron.

Nowoczesna ePrzychodnia. 5 korzyści dla pacjentów i nie tylko

Jak zdefiniować ePrzychodnię czyli przychodnię lekarską na miarę z XXI wieku? Oto 5 funkcjonalności, które sprawią, że umówisz się szybciej i sprawniej.

Rejestracja online

Pierwszym namacalnym dowodem na to, że mamy do czynienia z ePrzychodnią jest podstawowa funkcjonalność. Rejestracja online. Obecnie coraz więcej przychodni taką funkcjonalność posiada, ale wciąż jest to niewielka kropla w morzu potrzeb. Rejestracja online to prawdziwe zbawienie zarówno dla lekarzy, rejestratorek, jak i pacjentów. Zwłaszcza tych młodszych, którzy nie są skorzy do tego, by wstawać o 6 rano i czekać godzinę w kolejce na umówienie się do lekarza.

Dzięki podstawowej funkcjonalności możemy online wybrać w kilkadziesiąt sekund dogodny termin, godzinę, lekarza, a w niektórych przypadkach zapłacić nawet online. Korzystają wszyscy. Lekarze, bo nie ma kolejek, rejestratorki, bo znaczną część zapisów przejmuje aplikacja oraz pacjenci – bo telefon jest rzadziej zajęty, ponieważ część pacjentów umówiła się bez kolejki online.

eRecepta

O eRecepcie pisaliśmy ostatnio tutaj: eRecepta – wszystko, co powinniście o niej wiedzieć. Słyszeliśmy wiele złych opinii o eRecepcie, która… jest dopiero programem pilotażowym. Tak to zwykle bywa, że negatywne opinie pojawiają się niejako z góry. W dużym skrócie wygląda to tak, że obawiamy się nieznanego, więc wypowiadamy się źle o rzeczach, produktach czy usługach, których nie mieliśmy nawet okazji wypróbować.

Ale teraz na spokojnie postarajmy się ustalić fakty. W ramach pilotażu 66 lekarzy wystawiło 23 tysiące elektronicznych recept. Najstarsza osoba, która zrealizowała eReceptę miała… 82 lata. 91% pacjentów i lekarzy wydało pozytywną opinię.

eWyniki

Rzeczywistość dawniej: Wstajesz o 6 rano, by umówić się do lekarza. 20 minut “wisisz” na telefonie, w oczekiwaniu na swoją kolej. Umawiasz się do lekarza. Jedziesz do przychodni, czekasz w kolejce, robisz badania. Wracasz do domu, czekasz 2 dni na wyniki badań. Jedziesz po odbiór i znowu umawiasz się do lekarza na konsultację.

Rzeczywistość dziś lub w niedalekiej przyszłości: Umawiasz się do lekarza w wolnej chwili. Robisz to oczywiście online. Jedziesz na konkretną godzinę. Wyniki badań odbierasz online w domu. Do lekarza na konsultację znowu umawiasz się online. Korzystają na tym wszyscy – lekarze, rejestratorki i pacjenci.

Konsultacja online

Brzmi jak science-fiction? Niekoniecznie. Niektóre aplikacje, takie jak nasza, oferują przychodniom moduł konsultacji online. Bardzo często spotykamy się z tym, że do lekarza pacjenci przychodzą na “wywiad”. W takim wypadku konsultacja online ma spory sens. Czasami potrzebujemy też przecież porady “na szybko”. Będąc np. przy tym chorym lub zajętym, nie mając czasu na wychodzenie z domu, jest to rzecz, która z całą pewnością w 2019 roku będzie pojawiała się w coraz większej ilości gabinetów lekarskich i przychodni. ePrzychodni.

Płatność online lub/i płatność kartą

Niedobitków, czyli placówek medycznych, które nie mają terminala jest zdecydowanie mniej niż kilka lat temu. Obecnie w nowoczesnym gabinecie, z którego korzystają młodzi pacjenci, terminal jest absolutnym must have. Czemu nie iść o krok dalej? Skoro u lekarza płacimy zazwyczaj z góry, to płatność online, wykonana w wolnej chwili, przy umawianiu się z domu czy pracy, wydaje się być oczywistym krokiem. Jest to absolutnie funkcjonalność, która każda nowoczesna przychodnia w 2019 roku powinna posiadać.


Zamów demo


Umów prezentację


Zobacz cennik