Automatyzacja rozliczeń wizyt pacjentów w systemie medycznym Aurero

O obsłudze pacjenta należy myśleć jak o procesie, czyli powtarzalnym schemacie działań. Począwszy od rejestracji; przez wizytę; telekonsultacje; wypis e-skierowań, e-recept oraz e-zwolnień; a na rozliczeniach kończąc. Powtarzalny schemat można zautomatyzować za pomocą nowych rozwiązań technologicznych. Takich rozwiązań dostarcza system medyczny Aurero. 

Jednym z ważnych elementów obsługi pacjenta są rozliczenia. Finalizacja transakcji powinna przebiegać szybko i wygodnie dla obu stron. Pacjent powinien mieć jak najszerszy wybór możliwych form płatności, natomiast obsługa rejestracji medycznej możliwie najkrótszą drogę drogę do ich zapewnienia.

Czego w codziennej pracy potrzebuje rejestracja medyczna do rozliczania wizyt?

Rejestracja medyczna podczas pobierania płatności często korzysta z wielu różnych programów oraz urządzeń: systemu do obsługi przychodni, systemu finansowego, kasy fiskalnej, terminalu płatniczego czy programu do fakturowania.

Jednoczesne korzystanie z wielu narzędzi nie jest ani szybkie, ani bezpieczne.

Rejestracja medyczna musi weryfikować ceny usług, udzielonych rabatów, ręcznie przepisywać kwoty, przenosić dane między różnymi programami itd. W natłoku obowiązków nietrudno o pomyłkę, a wówczas ucierpi nie tylko portfel jednej ze stron, ale również renoma ośrodka.

W dobie telemedycyny każda nowoczesna placówka medyczna powinna udostępniać szybkie płatności online. Tradycyjny przelew w przypadku nagłych e-konsultacji nie ma racji bytu. Pacjent rejestrując się na e-wizytę szuka najszybszego możliwego rozwiązania. Nie będzie czekał kolejnego dnia aż przelew zostanie zaksięgowany.

Proces rozrachunku na opłaceniu wizyty się oczywiście nie kończy. Następnie placówka musi najczęściej rozliczyć prowizję z lekarzem lub partnerami. Nieoceniony jest również szybki wgląd do raportów finansowych na żywo.

Mnóstwo elementów, którymi najłatwiej byłoby zarządzać za pomocą jednego programu.

Aurero – rozliczaj wizyty za pomocą jednego kliknięcia

Oprogramowanie Aurero pozwala na pełną automatyzację rozliczeń wizyt. Zarówno w przypadku konsultacji stacjonarnych, jak i zdalnych. Wszystko dzieje się za pomocą jednego kliknięcia.

Rejestracja wybiera wizytę z intuicyjnej listy i rozlicza usługi, badania laboratoryjne lub produkty (dzięki połączeniu z modułem magazynowym Aurero otwiera przychodnie na możliwość prowadzenia sklepu medycznego). Kwota jest automatycznie przekazywana na terminal płatniczy, w zależności od potrzeb – paragon lub faktura tworzone są natychmiastowo (na firmę, pacjenta lub inną osobę).

Oprócz optymalizacji pracy rejestracji, przyspieszenia czasu obsługi pacjenta czy oszczędności budżetu na innych, zbędnych i nieoptymalnych narzędziach, Aurero oferuje rozbudowane raporty finansowe. Dzięki nim możemy zobaczyć statystyki ilościowe (ile wpłat), jakościowe (kwoty wpłat) z podziałem na kategorie rozliczeń, tagi (np. pod kątem miejsc powstawania kosztów – MPK), specjalizacji, lekarzy, użytkowników rozliczających (np. celem premii) wraz z wyliczeniem marż na każdej z kategorii.

Zoptymalizuj obsługę pacjenta z Aurero!

Automatyzacja rozliczeń jest tylko jedną z wielu funkcjonalności programu Aurero usprawniających pracę placówek medycznych. Szerokie możliwości integracji oraz dostęp do otwartego API umożliwiają dostosowanie programu do każdego typu podmiotu medycznego – od gabinetu, aż po rozbudowaną sieć przychodni. Zapraszamy do umówienia prezentacji systemu z naszym specjalistą poprzez wygodny kalendarz online.


Zamów demo


Umów prezentację


Zobacz cennik