Elektroniczna Dokumentacja Medyczna 2019

Obowiązek prowadzenia Elektronicznej Dokumentacji Medycznej (EDM) wejdzie w życie 1 stycznia 2019 roku. Choć u wielu osób ta zmiana wzbudza zaniepokojenie, to nie da się ukryć, że ułatwi to pracę wszystkich osób pracujących w placówkach medycznych. Jakie są korzyści wynikające z wprowadzenia EDM?

Elektroniczna Dokumentacja Medyczna ma ułatwić życie każdej ze stron. Zarówno pacjentom, jak i lekarzom. Mamy XXI wiek, więc przyszedł czas na to, by nowe technologie wkroczyły również do branży medycznej. Oczywiście na początku każdy widzi więcej minusów, niż plusów, ale uwierzcie nam. Za kilka miesięcy nikt już nie będzie pamiętał o papierowych receptach czy konieczności przychodzenia do przychodni, celem umówienia się na wizytę czy poznania wyników swoich badań. Od przyszłego roku wszystko to, załatwimy online.

Dostęp do informacji w dowolnym miejscu

Elektroniczny system dokumentacji usprawni prowadzenie historii choroby pacjenta i umożliwi wyświetlanie danych na temat przebytych chorób i dolegliwości na bieżąco w różnych miejscach w tym samym czasie.

Krótszy czas wprowadzania danych

Elektroniczna dokumentacja usprawni wprowadzanie danych, a co za tym idzie skróci czas wizyty pacjenta. Wszystkie dane znajdujące się w systemie nie będą niosły konieczności wnikliwej weryfikacji, zatem lekarz będzie mógł w pełni skupić się na wywiadzie z pacjentem oraz na postawieniu prawidłowej diagnozy i wprowadzeniu jej do systemu.

Wyeliminowanie błędów

Prowadzenie dokumentacji w formie papierowej często powodowało zaniedbania i pomyłki wynikające z ręcznego wpisywania danych. Nie dawało możliwości wglądu do informacji w innym miejscu, niż była ona prowadzona. Elektroniczny system sprawi, że wyświetlanie i wprowadzenie nowych zdarzeń w procesie leczenia będzie czytelne i przejrzyste. To duże ułatwienie dla personelu medycznego.

Bezpieczeństwo

Aby wprowadzić w systemie jakiekolwiek zmiany należy być zalogowanym. Wszystkie informacje wprowadzane przez lekarzy będą opatrzone jego nazwiskiem oraz elektronicznym podpisem. Dzięki temu wszelkie nadużycia będą niemożliwe. Wprowadzenie obowiązkowej dokumentacji medycznej jest gwarancją bezpieczeństwa – wszystkie dane będą przechowywane na serwerach, co oznacza, że w przypadku ich utraty będą one łatwe do odzyskania. Dokumentacja papierowa w wyniku zalania lub pożaru jest niemożliwa do odzyskania, w przeciwieństwie do dokumentacji eletronicznej.

Większa efektywność pracowników placówek medycznych

Przede wszystkim ogromne korzyści wynikające z prowadzenia elektronicznej dokumentacji to możliwość natychmiastowego wygenerowania raportu, sprawna i szybka komunikacja z laboratorium, w którym realizowane są badania pobranych materiałów. Takie rozwiązanie na pewno doskonale wpłynie na komfort pracy oraz usprawni przepływ informacji, a co za tym idzie także same procesy leczenia.

Dostęp pacjenta do historii choroby

Kto nie chciałby mieć możliwości wglądu do swojej historii przebytych chorób, dat wizyt u poszczególnych specjalistów i innych przydatnych informacji, o których tak łatwo zapomnieć? Dostęp do elektronicznej dokumentacji będą mieli także pacjenci, który będzie tak samo przejrzysty i bezpieczny, jak w przypadku pracowników medycznych.


Zamów demo


Umów prezentację


Zobacz cennik