Dedykowana platforma dla pacjentów przychodni – dlaczego warto ją uruchomić?

Dedykowana platforma dla pacjentów przychodni

Dedykowana platforma dla pacjentów przychodni – dlaczego warto na nią postawić?

Czy na pewno Twoja przychodnia w pełni wykorzystuje potencjał zdalnego kontaktu i wymiany informacji z pacjentem? A może ciągle jest tak, że pacjent, aby uzyskać wgląd do swoich danych medycznych musi pojawiać się osobiście w placówce i niejednokrotnie oczekiwać w kolejce? Czy jest to dla pacjenta wygodne? Zdecydowanie nie. A czy jest to sytuacja obciążająca personel przychodni? Zdecydowanie tak.

W dobie internetu obsługa pacjenta i kontakt z nim są znacznie prostsze.  Jak zatem wykorzystać potencjał internetu i poprawić zarówno komfort pacjentów, jak i personelu pracującego w przychodni? Jest rozwiązanie – dedykowana platforma dla pacjentów przychodni.

Zapytaj nas o lekarz.center – dedykowaną platformę dla pacjentów Twojej przychodni.

Z artykułu dowiesz się:

 • Co nowoczesna placówka medyczna może zaoferować pacjentom
 • Co umożliwia dedykowana platforma dla pacjentów przychodni
 • Jakie korzyści dla przychodni niesie ze sobą posiadanie własnej platformy dla pacjentów
 • Jakie udogodnienia odnajdą pacjenci w internetowej platformie
 • Jak pacjenci postrzegają placówki medyczne dbające o ich komfort

Dedykowana platforma dla pacjentów przychodni, oferująca znacznie więcej niż rejestrację online

Placówki medyczne, które są świadome konieczności dbania o swoich pacjentów, zdecydowanie lepiej wypadają w ich oczach, w odróżnieniu od tych przychodni, które nie zastanawiają się nad polepszeniem jakości obsługi. Co to jednak znaczy dbać o pacjentów? Najlepiej zapytać o to ich samych. Nietrudno przewidzieć odpowiedzi, w których wybrzmiewają potrzeby komfortu, oszczędności czasu i pieniędzy, wysokiej jakości usług i prawdziwej opieki medycznej.

Wiele placówek medycznych umożliwia pacjentom rejestrację on-line do lekarzy. Nieliczne natomiast poszły dalej w kreowaniu wizerunku nowoczesnej placówki i oferują swoim pacjentom więcej.

Okazuje się, że poza rejestracją, pacjenci oczekują wielu innych usług dostępnych online.

 • Odebranie wyników badań bez konieczności wizyty w przychodni.
 • Zamówienie recept, kopii dokumentacji.
 • Ekspresowe umawianie wizyt.
 • Możliwość szybkiego odwołania lub zmiany terminu wizyty.
 • Cała historia wizyt i informacje o przyjmowanych lekach w jednym miejscu.
 • Możliwość udostępniania wyników badań lekarzowi.
 • Możliwość szybkiej zdalnej konsultacji z lekarzem.

To wszystko – bez wychodzenia z domu. Bez straty czasu i pieniędzy na dojazd, czy oczekiwania w kolejce w przychodni. Umożliwia to dedykowana platforma dla pacjentów przychodni.

Dlaczego dostęp do platformy online zachwyci Twoich pacjentów?

Najlepszym prezentem, jaki placówka medyczna może podarować swoim pacjentom, poza wysokiej jakości opieką medyczną, jest czas. Najcenniejsza wartość, gdyż utracony czas jest nie do odzyskania. A czas utracony w kontekście wizyty w przychodni, to czas spędzony na dojazdach do placówki i oczekiwaniu w kolejce tylko po wyniki badań, nową receptę na stale przyjmowane leki, skierowanie na badania, czy prostą konsultację lekarską. Każdy pacjent doceni, że to wszystko będzie mógł otrzymać pozostając w swoim domu, w komfortowych warunkach. A co najważniejsze, będzie mógł skupić się na regeneracji sił i powrocie do zdrowia.

Niestety, wciąż zbyt mało placówek oferuje swoim pacjentom tak szeroki wachlarz udogodnień, jak opisany powyżej. Choć możliwości ułatwienia pacjentowi kontaktu ze służbą zdrowia jest wiele, to tylko nieliczne z nich pacjenci spotykają w swoich przychodniach. I, jak sami podkreślają, wciąż spotykają je zbyt rzadko.

Co zyskują lekarze pracujący w placówce?

Przede wszystkim lekarze zyskują zadowolonych z ich opieki pacjentów. Lekarze dostrzegają wzrost komfortu pracy i oszczędność czasu. Dużą zaletą jest możliwość zdalnego wystawienia recepty pacjentowi lub poprawy recepty błędnie wystawionej, a także możliwość szybkiego wglądu w wyniki zleconych badań. Umożliwia to natychmiastowe zalecenie odpowiedniego leczenia, tak istotne w wielu przypadkach.

Ważna jest również możliwość szybkiego kontaktu z pacjentem i udzielenia dodatkowej, zdalnej konsultacji, co skutkuje poprawą skuteczności terapii. Pacjent, który może skonsultować z lekarzem swoje wątpliwości, co do zaleceń, ma szansę szybko zauważyć jej pozytywne skutki.

Lekarze zauważają również znacznie mniej nieodwołanych wizyt wśród pacjentów, którzy umawiają je poprzez konto pacjenta i otrzymują o tych wizytach przypomnienia.

Komfort pacjenta i personelu – idealnie zgrany duet

Na możliwościach, jakie daje platforma online dla pacjentów korzysta zarówno pacjent, lekarz,  jak i cały personel pracujący w placówce. To idealna sytuacja, która umożliwia przychodni jej harmonijne funkcjonowanie, a pacjentowi daje poczucie, że opieka w placówce jest na najwyższym poziomie.

Uwzględnienie potrzeb pacjentów i umożliwienie im wygodnego korzystania z usług przychodni to ogromny ukłon placówki w ich stronę. Nie pozostanie on bez odpowiedzi. Zadowolony pacjent wraca do przychodni, która dba o jego potrzeby.

Już teraz możesz udostępnić swoim pacjentom platformę lekarz.center. Zupełnie za darmo. Skontaktuj się z nami.


Zamów demo


Umów prezentację


Zobacz cennik