9 powodów, dla których lekarze wybierają oprogramowanie medyczne w chmurze

Wychodząc naprzeciw wymogom cyfryzacji służby zdrowia dołożyliśmy wszelkich starań, aby Aurero spełniło oczekiwania lekarzy i stało się najlepszym dostępnym rozwiązaniem.  Jakie są różnice oprogramowania w stosunku do starych, dotychczasowych technologii?

Chmura, czyli najwyższy standard bezpieczeństwa Twoich danych

Dane są przechowywane na serwerach poza siedzibą firmy, a użytkownicy uzyskują dostęp do technologii przez Internet. Chmurowe oprogramowanie medyczne może wykorzystywać dane na serwerach do kilku funkcji, a mianowicie:

  • elektronicznej dokumentacji medycznej,
  • systemu zarządzania praktyką, 
  • wymiany informacji o zdrowiu.
  • wykorzystujemy także wersję całkowicie offline, która automatycznie synchronizuje się z Internetem.

Regularnie otrzymujemy pytania o wymagania techniczne – do pracy niezbędna jest tylko przeglądarka internetowa.

Pytacie też dlaczego używamy modelu subskrypcji, w przeciwieństwie do starego modelu płatności jednorazowej lub w pełni bezpłatnego modelu.

W tym artykule chcemy w pełni odpowiedzieć na te pytania.

Zalety korzystania z oprogramowania medycznego w chmurze

Stare modele zazwyczaj wiążą się z opłatą z góry. To często koszty wdrożenia i opłaty instalacyjne w formie ryczałtu. Plusy? To jednorazowa opłata. Minusy?  Zwykle jest ona dość wysoka.

Na Filipinach oprogramowania do ćwiczeń kosztują 150 000–500 000. W innych krajach typowa jest cena od 20 000 do 50 000 USD.

Nie uwzględniliśmy jeszcze opłat za wsparcie, ani miesięcznych kosztów utrzymania. Często mówi się, że są one opcjonalne, ale czy naprawdę? Przychodnie z wieloletnim doświadczeniem na rynku doskonale pamiętają czasy, gdy trzeba było płacić za każdy moduł z osobna – terminarz, rozliczenia, raporty, punkt pobrań… Tylko po co?

Z technicznego punktu widzenia stare modele nadal aktualizując się w sposób widoczny dla użytkowników ii wymagają zaangażowania Twoich pracowników, które kosztuje czas i pieniądze. Jak to wygląda w rozwiązaniach chmurowych? Aktualizacje wykonywane są w tle bez przerw w działaniu systemu i nikt z Twoich pracowników nie musi się w ten proces angażować. Po prostu logujesz się do Aurero i już wiesz, że wszystko jest aktualne i zgodne z obowiązującym prawem.

A co z innym modelem, w którym oprogramowanie jest całkowicie bezpłatne? Jest zróżnicowane, ale zazwyczaj nie jest tak rygorystyczne z regułami i wymaganiami, pomoc techniczna prawie nie istnieje, nie będziesz mieć kopii zapasowych i prawdopodobnie będziesz bombardowany reklamami. Reklamy zazwyczaj pokazują, jak te darmowe systemy zarabiają pieniądze. Najprawdopodobniej twoje dane zostaną sprzedane innym firmom, które będą docierać do Ciebie z reklamami swoich produktów.

Koszt

Jeśli chodzi o koszty, nie ma wątpliwości, dlaczego wygrywa model chmurowy. Eliminuje koszty początkowe zakupów (np. własnych serwerów), instalacji i aktualizacji. Zamiast wymagać płacenia z góry dużych kwot za instalację, aplikacja chmurowa może być łatwo pobrana i utrzymywana praktycznie bez zaangażowania dodatkowych zasobów. Małe firmy i nowi praktycy, posiadający chmurową aplikację medyczną, będą mieli dostęp do wysoce wydajnego oprogramowania, które kiedyś wymagało znacznego zaangażowania i dodatkowych opłat.

Wreszcie, ponieważ jest to model subskrypcji, eliminujesz ryzyko zakupu drogiego oprogramowania.

Oczywiście, możesz znaleźć i kupić tanią aplikację, za którą płacisz raz. Problem polega na tym, że po wprowadzeniu wszystkich cennych danych pacjenta w aplikacji jesteś sam. Nie oczekuj wsparcia, ani kopii zapasowych danych w takich aplikacjach. Płacąc w modelu miesięcznym masz gwarancje, że zespół pomocy Aurero zawsze jest dla Ciebie dostępny – w końcu musimy się o Ciebie troszczyć byś pozostał zadowolonym klientem 😉

Czas

Dla lekarzy „czas to pieniądz”. Po pierwsze, instalacja jest prosta, a szybkie logowanie to zazwyczaj wszystko, czego potrzebujesz, aby zacząć.  Nie musisz się martwić o konserwację, a nawet tworzenie kopii zapasowych. Ta odpowiedzialność spoczywa na dostawcy oprogramowania

Wreszcie, w przeciwieństwie do tradycyjnego oprogramowania, spędzasz mniej czasu na nauce aplikacji chmurowej, ponieważ jest zwykle zaprojektowany z myślą o konkretnej bazie użytkowników z wykorzystaniem tzw. modelu User-Experience, a dzięki najnowszej technologii umożliwiającej najlepszy interfejs, krzywa uczenia się jest zazwyczaj płytka. To duża oszczędność czasu, biorąc pod uwagę stare systemy wymagające ciągnących się wdrożeń i szkoleń. W rzeczywistości aplikacje chmurowe są na ogół przydatne w oszczędzaniu czasu. To kolejny powód, dla którego rozwiązania w chmurze są lepszym pomysłem.

Zgodność

Tradycyjne oprogramowanie wymaga tradycyjnych metod instalacji. Oznacza to, że ktoś musi fizycznie udać się do kliniki ze sprzętem i zainstalować go.

To wymaga czasu i pieniędzy. Jeśli masz placówki w wielu lokalizacjach, proces musi zostać powtórzony z powodu problemów ze zgodnością wersji, co oznacza po prostu więcej straconego czasu. Jeśli masz jedną przychodnię, to problem Cię nie ominie – program musi być zainstalowany oddzielnie na każdym komputerze (nie wspominając o ciągłych aktualizacjach).

Dzięki chmurze wystarczy zalogować się i … cieszyć się optymalnym rozwiązaniem. Nie tracisz czasu na zbędne działania tylko przystępujesz do pracy. Bez instalowania, bez informatyków, bez problemów.

Dostępność

Już sam fakt, że możesz uzyskać dostęp do danych swoich pacjentów w wielu klinikach, jest już niesamowity. Nie będziesz musiał czekać, aż dotrzesz do kliniki, aby zobaczyć dane, a twój pacjent będzie mógł odwiedzić cię w innych klinikach.

Zarządzasz przychodnią i jedziesz na urlop? Z poziomu telefonu sprawdzisz co się dzieje w Twojej klinice i upewnisz się, że wszystkie procesy zachodzą prawidłowo.

Aplikacje chmurowe są szczególnie dobre dla lekarzy, którzy dużo podróżują.

Dzięki Aurero zawsze możesz być dostępny. Nagły kontakt z pacjentem? Konsultacja on-line? Dzięki nowoczesnej technologii możesz korzystać z Aurero zawsze i wszędzie.

Skalowalność

W miarę rozwoju praktyki będziesz potrzebować większej liczby osób do pomocy. Tradycyjne oprogramowanie jest zazwyczaj bolesne, jeśli chodzi o skalowanie z powodu ograniczeń zestawów dostawców. Dzięki oprogramowaniu w chmurze będziesz mieć swobodę łatwej integracji większej liczby pracowników.

Aktualizacje

Aktualizacja oprogramowania jest w pełni zautomatyzowana, więc nie musisz nic robić, a nowe ulepszenia tylko pomogą Ci być bardziej wydajnym lekarzem i rozwijać swoją praktykę lub przychodnię.

Masz sugestie? A może potrzebujesz nowej funkcjonalności? Wystarczy napisać do nas, a porozmawiamy jak możemy Ci pomóc wprowadzając niezbędne Ci rozwiązania.

Lepsze wsparcie

Tradycyjne oprogramowanie zazwyczaj pobiera dodatkowe koszty wsparcia miesięcznie lub opłaty, gdy potrzebujesz pomocy. Dla wielu prawie nie udziela się wsparcia, nie wykonują nawet aktualizacji.

Przepisy RODO

Temat niezmiennie gorący od miesięcy – jak się do tego przystosować? Oddzielne konta na komputerze, niezliczone rejestry dostępów do danych czy złożone dokumentacje – każdy prawnik doradzi inny zakres niezbędnych prac.

Pracując w Aurero nie musisz się tym martwić, dzięki rozwiązaniu chmurowemu nie przetrzymujesz danych lokalnie na komputerze tylko w chmurze, nad którą my czuwamy. Dzięki temu pozbędziesz się zbędnych prac związanych z przystosowaniem do RODO i zyskasz gwarancję przetwarzania danych zgodnie z obowiązującym prawem.

Podsumowanie

Oczywiście pojawią się ograniczenia, jeśli chodzi o oprogramowanie w chmurze. Jeśli wszystko jest w porządku, zawsze jest druga strona medalu. Oto krótki przegląd.

Jeśli czytasz ten artykuł, prawdopodobnie rozważasz już Aurero lub inne oprogramowanie oparte na chmurze (miejmy nadzieję, że to tylko Aurero, ale zastanawiasz się nad kosztami). Jest jednak coś, co możesz zrobić, aby spojrzeć na to z lepszej perspektywy.

Podziel koszty na dni, które serwujesz pacjentom w miesiącu. Jest to prawdopodobnie znacznie mniej niż to, co płacisz za większość rzeczy, z których nawet nie korzystasz w swojej praktyce.

Istnieje również szansa, że ​​zainwestowałeś dużo w obecne oprogramowanie. Całkowicie to rozumiemy. Ale nawet tutaj, musisz zrobić kilka inteligentnych obliczeń, aby dowiedzieć się, czy naprawdę inwestujesz na przyszłość, czy po prostu marnujesz więcej pieniędzy.

Dowiedz się, jak rozwiązanie w chmurze może uratować twoją praktykę każdego miesiąca, szczególnie biorąc pod uwagę, jak stary / aktualny interfejs spowalnia Cię i jak brak pewnych funkcji utrudnia Ci szybsze i dokładniejsze uzyskanie prawidłowej diagnozy. Zastanów się również, jak śledzić rozliczenia. Czy masz problemy ze śledzeniem roszczeń i równoważeniem gotówki na koniec dnia? Na koniec, spójrz na planowanie migracji danych (możemy ci w tym pomóc), aby przenieść twoje bieżące dane do nowego systemu. Ile czasu i wysiłku naprawdę by to kosztowało?

Mamy nadzieję, że z tego artykułu dowiedziałeś się, że oprogramowanie w chmurze prawie zawsze zapewnia większą elastyczność przy niższych kosztach. Dzięki świetnej obsłudze i niezawodnemu zespołowi naprawdę nie ma potrzeby kwestionować, dlaczego model chmurowy jest jedynym sposobem na to.

Masz pytania?

Zostaw swój numer telefonu! Nasi eksperci skontaktują się w trybie 24/7